Coordonator Logistica

back to search

Responsabilitati

Coordoneaza activitatea operationala a ehipei de Solutii Logistice si a echipei de depozit Logistica. Monitorizeaza procesele logistice: finalizarea in timp a comenzilor, intrarilor si consolidarilor. Monitorizeaza respectarea proceselor si a procedurilor de lucru specifice depozitelor si clientilor. Supervizeaza nivelul de acuratete al stocurilor de marfuri aflate in depozite, prin efectuarea de inventare conform procedurilor agreate cu clientul si a obiectivelor stabilite.

Cerintele postului

  • Studii superioare finalizate
  • Experienta in coordonarea activitatilor de logistica domeniul logisticii si / sau transporturilor si/sau customer service
  • Experienta in coordonarea de echipe in oricare dintre domeniile mentionate anterior- minim 1.5 ani
  • Cunostinte utilizare sisteme de gestiune si o buna intelegere a proceselor din depozitul de logistica
  • Cunostinte Microsoft Office – nivel mediu
  • Limba engleza – nivel mediu
  • Orientare catre satisfacerea nevoilor clientilor (externi si interni)

Ce oferim

  • Proiecte provocatoare si oportunitati de dezvoltare
  • Programe de dezvoltare (soft /technical/ leadership)
  • Pachet atractiv de compensatii si beneficii
  • Mediu de lucru placut si colaborativ

Looking forward to your online application!

The first step in our direction:

Alexandra Culicovschi
T +40372678409
400398 Cluj Napoca, jud. Cluj

Job Profiles – me@GW

Working at Gebrüder Weiss

Are you ready for a unique job in one of the most successful logistics companies? More than 6,500 people at 150 locations in 27 countries are awaiting you.